Background

DİŞ BEYAZLATMA

DİŞ BEYAZLATMA


Mine ve dişin yapısı nedeni ile normalden daha koyu renkli dişlerin ve çeşitli nedenlerle üzerinde meydana gelen renklenmelerin giderilmesi için, yapılan işlemlere DİŞ BEYAZLATMA-BLEACHING denir. Diş beyazlatma işlemi ile 9-10 tona (3m skalasında) kadar beyazlatma zararsız bir şekilde sağlanabilmektedir. Diş beyazlatma sırasında kullanılan materyaller profesyonel kullanım içindir ve mutlaka diş hekimi muayenesi sonrasında kişiye özel hazırlanan ilaçlarla yapılmaktadır.

Diş hekimi kontrolü altında yapılmayan kozmetiklerde satılan ajanlar çok etkisizdir ve diş yapılarına zarar verebilmektedir. Dişlerin üzerine biriken gıda artıkları, çay-kahve-sigara kullanımı ve fırçalama alışkanlığına bağlı olarak meydana gelen lekelenmeler, muayenehanede yapılacak diş taşı ve plak temizliği ile ve sonrasında yapılacak cilalama işlemi ile temizlenir. Bu işlemlerden sonra dişler diş beyazlatma işlemi için hazır hale gelmiştir.

feature
Yapılan araştırmalar, %10 karbamid peroksit kullanan diş beyazlatma ürünlerinin kullanımının, dişin mine yüzeyinin sertliği veya mineral içeriği üzerinde hiçbir etki göstermediğini göstermiştir.
Diş beyazlatma ömür boyu kalıcı değildir, ancak bazı basit bakım talimatlarını izleyerek dişleriniz her zaman öncekinden daha hafif olacaktır. Dişlerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için diş ipi kullanmanızı ve günde iki kez fırçalamanızı öneririz.
Kısa bir hazırlık yapılır ve tedavi bir saatten az sürer.
Diş beyazlatma, tedavi sırasında veya sonrasında hassasiyeti ve diş etlerinde hafif bir rahatsızlığı etkileyebilir. Bu yan etkilerin her ikisi de genellikle geçicidir ve tedaviden birkaç gün sonra kaybolur.
Hemen hemen herkes. Ancak tedavi, diğerleri için olduğu kadar etkili veya bir kısmı olmayabilir. Beyazlatma miktarı, kişiden kişiye değişir ancak genel kullanımda, dişler beyazlatıcı renk kılavuzunda 6 ila 10 ton arasında açılabilir.

GÜLÜMSEMEYE HAZIR MISIN?