Background

GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ TASARIMI


İstediğimiz gülüşü porselen lamine veneerlerle, estetik kompozit dolgularla, bonding yöntemiyle ve beyazlatma işlemiyle yaratabiliriz. Gülüş tasarımında hastanın beklentisini anlamak çok önemlidir. İşleme başlamadan önce detaylı bir analiz yapılması gerekir. Estetik bir gülüş için; dişler ve dişlerle bütünlük oluşturan çevre dokular birlikte değerlendirilip ele alınmalıdır. Tasarımı etkileyecek olan faktörler arasında hastanın yüz şekli, yaşı, cinsiyeti, diş eti seviyesi, dudak mesafesi ve kalınlığı, kapanış ilişkileri sayılabilir. Ön değerlendirmede hastanın stabil durumuyla birlikte dişlerin konuşma, gülme gibi fonksiyon sırasında değerlendirilmesi de yapılmalıdır.

Bunu en rahat hastadan aldığımız kısa video çekimleri ve fotoğraflar üzerinde görebiliriz. İdeal estetiği yakalamak için öncelikle diş etinin sağlıklı olması gerekir. Yapılan lamineler veya estetik dolgular ne kadar mükemmel olursa olsun, iltihaplı, kanamalı diş eti varlığında yapılan dişlerin göze estetik görünmesi mümkün değildir. Bu tür durumlarda diş eti tedavi edilir. Gülme hattının yüksek olduğu vakalarda diş eti seviyelenir. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra dişlerin tasarımına geçilir.

feature
Daha genç görünmenizi, fark edilmenizi sağlar; gururla gülümseyecek ve özgüveninizi artıracaksınız.
Çeşitli olabilir. Diş kaplamaları içerebilir, diş minesini yeniden şekillendirme gibi yeniden şekillendirme, dişlerinizi aynı uzunlukta ve simetrik gösterme, diş telleri ile yanlış hizalanmış dişleriniz olabilir veya ısırığınızın düzeltilmesi gerekebilir, diş beyazlatma ve diş eti şekillendirme de gerektirebilir. Örneğin gülümsediğinizde veya asimetrik diş etlerinde çok fazla diş eti görünür haldeyse, diş lazeri kullanarak konturu yumuşak bir şekilde değiştiririz.
Kişiden kişiye farklılık gösterecektir.
Kaliteli ekipman ve malzemeler kullanıyoruz ve size ameliyat sonrası diş bakımı sağlıyoruz, ancak kalıcılık çoğunlukla iyi ağız hijyeni uygulamalarını ne kadar iyi takip ettiğinize ve kişisel ağızla ilgili alışkanlıklarınıza bağlıdır ve bunu doğal bir diş bakımı olarak görmeniz gerekir.
Deneyimli diş hekimimiz ağız yapınızı görecek ve röntgenler ile kemik yapınız ve diş kökleriniz görülecektir. Sonrasında arzunuza ve diş hekimi tecrübemize göre yeni gülüşünüz muhteşem olacaktır.

GÜLÜMSEMEYE HAZIR MISIN?